7 põhjust, miks kasutada uut ja sensatsioonilist LinaLappi

Lina ajalugu

Lina kuulub vanimate kultuurtaimede hulka. Tema kasvatamine ulatub eelajaloolisesse aega. Andmed Eesti linakasvatuse kohta ulatuvad sellesse aega, kus üldse on esimest korda teada eestlaste olemasolust. Omalajal andis lina kasvatamine maakasutajale võimaluse maa välja osta. Enamik Eesti taludest on välja ostetud lina müügist saadud rahaga.

 

Lina omadused

Lina on väga hinnatud materjal üle maailma, seda eelkõige oma suurepäraste omaduste tõttu ja linakiu spetsiifiliste omaduste pärast.

Linane on vastupidav materjal. Linakiud on tuntud kui üks maailma vastupidavamaid materjale. Võrreldes näiteks puuvillakiuga on linakiud enam kui 30% tugevam, mis teeb sellest vastupidava ja ajatu materjali.

Niiskust imavatest taimsetest kiududest on linal märgtugevus oluline omadus-niiskuse suurenedes tema tugevus suureneb. Teised niiskust imavad kiud, nagu vill, vastupidi nõrgenevad niiskuse mõjul.

Lina on tuntud ka oma antibakteriaalsete ja hüpoallergiliste omaduste poolest. Kuna lina imab hästi niiskust ning kuivab ka kiiresti, siis aitab see vältida bakterite kogunemist kangasse oluliselt vähemal määral kui puuvillane.

 

Lina on kodu- ja keskkonnasõbralik valik

Linane on keskkonnasõbralik ja jätkusuutlik materjal. Tänapäeval, mil materjalide ökoloogiline jalajälg ja mõju keskkonnale on oluliseks teguriks, mis mõjutab meie otsuseid erinevate toodete valikul. Oluline on ka see, et lina on üks rohelisemaid materjale- lina kasvab hästi ka kesistes tingimustes ning selle kasvatamiseks vajatakse oluliselt vähem vett võrreldes näiteks puuvillaga. Sarnaselt puuvillaga ei levita LinaLapp ka mikroplaste.

Kui oled siiski otsustanud oma linastest asjadest lõplikult loobuda, siis lina on komposteeruv ja looduslik materjal ning sellest ei teki keskkonda kahjustavaid jäätmeid.

 

LinaLapp

LinaLapp näeb välja põnev ja ilus. Ühelpool on linakiust vilt ja teiselpool linane kangas. Valikus on ka linase kangata, ainult vildist lapp. Loomulikult kasutame tootmisjääke ja taaskasutatud linast kangast. Viltimine tehakse mehhaaniliselt, selle tootmisel ei kasutata keemilisi lisaaineid. 

Linasel on iseloomu, poorne tekstuur muudab selle kauniks. Linase pesemine muudab materjali pehmeks ja koduseks, andes sellele omapärase välimuse, mis iga pesuga muutuvad veel pehmemaks ja mõnusamaks.

Lisaks sellele on LinaLapp ka mitmeotstarbeline. Kasuta nõudepesuks, tolmupühkimiseks, peegli poleerimiseks, kahhelpindade puhastamiseks, kingade viksimiseks, roostevabade pindade puhastamiseks, pajalappideks, kuumaaluseks, seebialuseks. Ja milleks iganes veel! Märjalt või kuivalt. Fantaasial ei ole piire.

 

LinaLapi eelistamine pole pelgalt moe- või stiiliotsus. See on praktiline, mõistlik ja keskkonnasõbralik valik, et tunda end mugavalt. 

LinaLapi saad osta siit.

 

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.