Roostevabast terasest kõrred- kas parem alternatiiv kui plastkõrred?

Roostevabast terasest kõrred- kas päriselt ka parem alternatiiv kui plastkõrred?

 

Esmapilgul tundub, et ükskõik milline muu variant on parem kui plastik. Aga tegelikult tuleks süübida asjadesse sügavamale, et välja uurida, kas see ikka päriselt ka on nii. Kas metallkõrred on loodust säästvamad kui plastkõrred?

Humboldt’i ülikool tegi 2018. aasta sügisel uuringu erinevate kõrte kohta. Uuringust tuli välja, et ühe roostevabast terasest kõrre tegemisel kasutatakse sama palju energiat, kui kuluks 90 plastmasskõrre tootmiseks. Süsinikujalajälg on roostevabast terasest kõrrel 149 korda suurem kui plastkõrrel.

Aga tuli ka välja, et viie aasta jooksul visatakse ära ainult 3% roostevabast terasest kõrtest. Sama näitaja plastkõrte puhul on 100%. See tähendab, et 1000st roostevabast kõrrest visatakse 5 aasta jooksul ära 30 kõrt. Plastmasskõrtest visatakse nad kõik ära, tavaliselt peale esimest kasutust ning seda veel enne kui esimene aastagi lõppeb.

Et roostevaba kõrs tasuks ära, peab seda kasutama vähemalt 149 korda. Aga kui võtta arvesse, et peale sellisest kõrte ostmist arvatavasti enam kunagi uusi ostma ei pea, siis tuleb 149 korda kindlasti kokku. Eriti lastega peredes.

Meie metallkõrred koos teiste alternatiividega leiad siit.

 

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.