Korduskasutatav raseerija

Aastas visatakse ära umbes 2 miljardit tavalist žiletti. See on pea 548 000(!) tera päevas. Gilette Venuse kodulehe järgi peaks me iga päev raseerides vahetama terasid korra nädalas. Üle päeva raseerides peaks neid vahetama korra 2 nädala jooksul ja korra nädalas raseerides tuleks terasid vahetada iga 3 nädala tagant.

Oletame, et raseerime üle päeva. Siis peaks uue tera panema iga 2 nädala tagant ehk 2 korda kuus. See teeb kokku 24 tera aastas. Prismas kõige odavam Venus raseerija kahe teraga maksab 8 eurot, 4 tera maksab 11 eurot. Aastas tuleks osta nö starterpakk ja 6 pakki terasid. See teeb kokku 74 eurot. Korduskasutatav raseerija maksab sellest 3 korda vähem ja uued terad maksavad vaid murdosa. Täpselt sama tempoga žiletiterasid vahetades 50 senti tükk tuleb korduskasutatava raseerija aastakuluks koos soetamisega 38€. Edaspidi on vaja ainult terasid osta, mis maksavad 12€ aastas. Rahaliselt pole küsimustki kumba varianti peaks eelistama. Aga enamus seda mingil põhjusel siiski ei tee.

Miks?

Paljud kindlasti pelgavad, et see on terav ja ohtlik. Mina ei ole endale žiletiga kordagi sisse lõiganud. Selle käsitlemine on lihtne ja mugav. Žileti saba tuleks hoida umbes 30 kraadise nurga all ja kasutada lühikesi tõmbeid. Terale ei ole vaja peale vajutada, žilett oma raskusega ise avaldab piisavalt survet. Muud kunsti siin ei olegi. Proovi ja sa ei kahetse 🙂

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.