Miks?

Miks teha loodussõbraliku elustiili e-pood?

Tahame jagada kõigiga ka seda, et miks me otsustasime teha loodussõbraliku elustiili e-poe.

 

Kui meil see mõte tuli, siis mõtlesime ikka korralikult järele väga pikka aega. Lihtsalt sellepärast, et zero waste  tähendab pigem vähem tarbimist. Aga e-pood justkui ajendaks rohkem tarbima. Samas peaks  loodussõbralikud tooted paremini ning lihtsamini kättesaadavad olema. Kui neid on kergem leida, tarbitakse neid ka rohkem tavatoodete asemel. Kuna statistika näitab, et aina suurem osa tarbekaupade ostudest kolib internetti, siis tuleb kuidagi sellele plastmassimajandusele vastu astuda.

Kui me ise otsisime nullkulu elustiili tooteid, siis oli tihti keeruline sellega, et iga asi, mida tavapoest ei saanud, oleks pidanud tellima eraldi erinevatest e-poodidest ja tihtipeale ka välismaalt. Saatmiskulu läheks sealjuures väga suureks. Leiame, et ka raha on ressurss, millega tuleb mõistlikult ringi käia, et oma jalajälge vähendada. Me ei pea silmas, et peaks ostma ainult kõige odavamaid asju, vaid peab vaatama, mida, kustkohast  ja mis hinnaga osta. Ja välismaalt tellida ka ei taha.

Saatmine põhjustab samuti süsinikujalajälje suurenemist. Ühelt poolt kaalusime ka, et pakkide kohalevedu tekitab heitgaase. Samas need pakiautod sõidavad niikuinii, koos või ilma meie pakkideta. Otsustasime, et praeguses olukorras on tähtsam vähemalt üritada levitada loodussõbraliku elustiili sõnumit.

Et saatmisega tekkivat jalajälge vähendada, ostame me poodi sisse ainult Eestis toodetu või juba Eestis kohaloleva. Näiteks ei leidnud me kedagi, kes toodaks Eestis plastmassivabu hambaharju. Küll aga leidsime me Eestis registreeritud brändi kandva hambaharju müüva firma. Eesmärk ongi kokku koguda juba siin, Eestis, olemasolev. Mitte tellida väljastpoolt juurde. Väljastpoolt tellimisele mõtleme siis, kui on mingi väga hea toode, mida siin ei ole, siia ei tule ja ise teha kohe kuidagi ei oska ega ei saa. Neid, mida siin väga ei ole, need teeme ise nii palju kui jaks peale hakkab. Näiteks meigieemalduspadjad. Muidugi nimekiri, mida teha tahaks, on väga pikk 🙂

Kaalusime ka enda MTÜna registreerimist. Aga see ei läinud kuidagi kokku, on ju vaja ikkagi asju müüa. Seega jäi OÜ.

Kui teed ise või tead kedagi, kes teeb midagi, mis võiks olla siin poes, siis anna julgelt teada aadressil elvia@zerowaste.ee või helista +372 5255358.

Teeme koos 🙂

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.