Zerowaste.ee e-poe toodete valiku ja pakendamise põhimõtted

Tahtsime kirja panna oma e-poe põhimõtted, et kõik oleks lihtne ja läbipaistev

 

Toodete valik

Iga toodet valides vaatame nö suuremat pilti ja võtame arvesse võimalikult paljusid aspekte.

Tooted on valitud esmajärjekorras zero waste põhimõtteid järgides. Eelistatult ilma igasuguse pakendita. Kui see pole võimalik, valime lihtsamalt ümbertoodeldava pakendi nagu kartong, papp või metall. Kui on mõni hea toode, mis kohe ei saa ilma plastita, siis peab see olema korduvkasutatav plast. See on eriti eelistatud ka siis, kui juba olemasolevale tootele on antud täiesti uus funktsioon või otstarve. Kahjuks paneb seadusandlus kohati tootjatele piirangud kaupu müüa täiesti ilma pakendita. Tootel peavad olema märgistatud näiteks partii number ja säilivusaeg. Tulevikus soovime leida koostöös tootjatega lahendusi, kuidas saaks teha ja müüa tooteid täiesti ilma pakendita ja plastivabalt, kuid siiski seaduspäraselt.

Teine põhimõte on, et toode oleks Eestis valmistatud või Eesti edasimüüjalt ostetult. Kõike kahjuks siin kohapeal ei tehta, sel juhul otsime üles selle, kes siin juba midagi müüb. Ka maaletoojad on ju meie oma inimesed. Me ei telli ise sisse kaupa välismaisteilt veebisaitidelt. Sellega soovime ka palga- ja maksurahad siin hoida. Väljastpoolt tellimisele mõtleme ainult siis, kui on mingi väga hea toode, mida siin ei ole, siia ei tule ja ise teha kohe kuidagi ei oska ega ei saa.

Kolmas sama tähtis kriteerium on, et toode oleks palmiõlivaba.

Pakendamine transpordiks

Kõik pakendid, mida kasutame on juba vähemalt korra kasutatud. Toome kaste kohalikust kauplusest ja muudest ettevõtetest, kes neid kaste enam ei vaja. Eelistame kindlasti puhast pappi ja kartongi, aga aeg-ajalt saame mõned mulliümbrikud ja muud taolist. Ka need kasutame saatmiseks ära, sest see on ju mõistlik. Teibina on kasutuses ainult paberteip, loodusliku kautšukiliimiga. Kes soovib, saab poest seda ka enda tarbeks osta siit. Paberteibi saab saata ümbertöötlemisse koos kastiga, kuid kileteip tuleks sealt enne kindlasti eemaldada. Kõik pakendid, eriti saatmispakendid, on oodatud tagasi. Seda võiks teha pikema aja tagant ehk siis, kui on kogunenud rohkem karpe ja muid transpordipakendeid. Kui on soov suuremas koguses pakendeid tagastada, andke julgelt teada, saadame teile pakisildi, et saaksite mugavalt ja tasuta karbid meile tagastada või miks mitte ka saata karpe, mille olete kuskilt mujalt saanud. Võtame kõik vastu 🙂

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.