Tee ise nõudepesumasinatabletid

Poodides müüdava nõudepesumasinatabletid sisaldavad ei tea mida. Just, ma pole siiani aru saanud, mida nad täpselt sisaldavad. Otsisin küll alati need kõige ökomad välja, aga ühel ilusal päeval neid lihtsalt enam poes ei olnud ega ei tulnud. Okei, otsisin siis uued ökotabletid, pappkarbis ja kõik ja puha. Läksin koju, avasin paki ja avastasin, et iga tablett on omakorda pisikeses kilekotis! Ja need ei olnud need kotid, mis ära lahustuvad, vaid need tuli enne masinasse panekut ära võtta. Mis ökost siin juttu saab olla.

Muu kodukoristus oli juba viidud naturaalseks ammu: sidrunhape, sooda ja sinepipulber. Nende kolme vahendiga teeme kõik ära. Sidrunhape katlakivi, sooda üldmustuse ja sinepipulber rasva vastu. Ka sooda on tegelikult rasvavastase toimega. Kuigi meil on nõudepesumasin, siis osad asjad tuleb ikka käsitsi pesta. Selleks kasutame juba aastaid sinepipulbrit. Kahjuks on tavapoodides see ainult kilesse pakituna. Sellest vajadusest ajendatuna otsisime välja võimaluse saada sinepipulbrit paberkotis. See on aga 25 kg korraga. Sealt omakorda tekkis mõte panna pulber väiksemas paberkotis ka meie e-poe valikusse. Nõudepesuks sobiliku sinepipulbri leiad siit.

Nüüd aga tablettide juurde. Tegin esimese partii tablette valmis ja asusin huviga katsetama. Ja mis on kõige uskumatum: need töötavadki!

Nagu ikka, tuleb nõud masinasse panna korralikult. Kui asjad on laotud valesti, ei pese neid miski puhtaks. Ainuke kord, kui oli märgata pesukvaliteedi langust, oli siis, kui nõudepesumasina sool oli otsa saanud. Seda aga uuesti lisades, läks pesukvaliteet jälle heaks. Loputussahtlisse sidrunhappelahuse panekul saab tulemus veelgi parem 🙂

Retsept on järgmine:

1 dl pesusoodat

1 dl söögisoodat

1 dl meresoola

0,5 dl sidrunhappepulbrit

1 dl vett

Jääkuubikureste

 

Pesusooda valmistamine

Ahi 200 kraadi peale.

Vala söögisooda ahjupannile 1-1,5 cm paksuse kihina.

Küpseta tund aega, 1-2 korda segades kuni sooda on muutnud oma välimust. Söögisooda on siidine/pulbriline, kuid pesusooda on teralisem ja mitte siidine. Söögisooda peab jõudma 200 kraadi juurde, et reaktsioon saaks toimuda nii, et oota kannatlikult.

Kui pesusooda on valmis, lase sel jahtuda ja hoiusta õhukindlas purgis.

 

Nõudepesumasinatabletid

Sega soodad, sool ja sidrunhape klaasist või roostevaba terasest nõus metalllusikaga.

Lisa vähehaaval vesi, sega. Oota kuni kihisemine ära lõpeb iga kord enne kui vett juurde valad. Sega hästi.

Ainete reageerides hakkab eralduma sooja, segu läheb kergelt soojaks.

Täida seguga jääkuubikurestid. Pigista tugevalt, et tabletid koos püsiks. Lisa veidi vett, kui segu liialt mureneb.

 

Lae tablettidel jääkuubikurestides olla umbes 30 minutit.

Siis keera need restist välja ja lase neil täielikult ära kuivada, muidu kleepuvad purgis kokku.

Hoiusta õhukindlalt klaaspurgis.

 

Sellest retseptist saab umbes 26 tabletti, mis kaaluvad u 15 g tükk.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.