Miks peab deodorant olema looduslik?

Higistamine on tervislik ja naturaalne viis väljutada kehast mürke ja reguleerida kehatemperatuuri. See on keha normaalne jahutus, mistõttu ei tohi higistamist blokeerida, sest toksiinid peavad kehast välja saama!

Tavadeodorantide efekt on paraku just vastupidine – nad sulevad higinäärmed, et kaenlaaluseid kuivana hoida. See on aga eriti ohtlik tervisele, sest just nii saavad alguse erinevad haigused.

Me kasutame deodoranti vähemalt kord päevas ning määrime seda eriti õrnale kehaosale – kaenla alla. Seal on nahk väga hell, eriti pärast raseerimist, kui tera on tekitanud nahale vigastusi. Kui sinna peale määrida lisaks kemikaale, siis leiaved need tänu mikrohaavadele veel kiiremini tee vereringesse.

Looduslikud deodorandid ei blokeeri higistamist, nende eesmärk on neutraliseerida higi lõhna ning toimida antibakteriaalselt.

Tavadeodorantid sisaldavad ohtlikke kemikaale

Alumiinium – kõige tavalisem deodorantides esinev koostisaine, mis ummistab higinäärmeid, et pidurdada higistamist.  Seda raskemetalli leidub paljudes deodorantides ning  seda kasutatakse ka paljudes “looduslikes” deodorantides koostisosa nimetusega “alum”. Alumiiniumit seostatakse rinna- ja eesnäärmevähi tekkega ja Alzheimer tõvega (AT). Kindlasti tuleks hoiduda sellistest deodorantidest, mille koostises on sõna alumiinium, alum, alumiinium klorohüdraat, alumiiniumtsirkoonium tetraklorohüdrex glütsiin.

Talk – lisatakse deodoranti, sest ta imab higi. Talk võib aga sisaldada asbesti, mis tekitab erinevaid haigusi, näiteks kopsuvähki.

Triklosaan – hävitab baktereid, kuid segab immuunsüsteemi loomulikku toimimist ja põhjustab superbakterite teket. Superbakterite all mõeldakse baktereid, mis ei allu antibiootikumidele. Superbakter pole arstiteaduslik termin, vaid populaarteaduslik väljend, mille all mõeldakse ravimiresistentseid baktereid ehk baktereid, mis avaldavad vastupanu ega allu ravimitele.

Triklosaani kasutatakse peamiselt ebameeldiva lõhna blokeerimiseks, seenhaigusevastaste ning antibakteriaalsete omaduste tõttu. Ameerikas on triklosaan Toidu- ja Ravimiameti poolt klassifitseeritud kui PESTITSIID ja USA Keskkonnakaitse Agentuur on tunnistanud seda kui võimalikku kantserogeeni. Triklosaan läbib kergesti rakumembraani ning koguneb keharasvadesse. 2008 aasta uuring juveniilsetel isasrottidel näitas, et kokkupuutel triklosaaniga mõjutab oluliselt kilpnäärme hormoonide kontsentratsiooni.

BHT ehk Butylated Hydroxytoluene – on keemiline säilitusaine, mis on ohtlik nii keskkonnale kui ka inimorganismile. Organismi sattudes on BHT äärmiselt mürgine – võib tekitada allergiat, ekseeme, astmat, kesknärvisüsteemihäireid ja muidu tüsistusi. Näiteks Jaapanis on üldse keelatud seda ainet kasutada!

Propüleenglükool – kasutatakse oma siidise konsistantsi tõttu “pehmendajana” ning selleks, et deodorant ära ei kuivaks. Tegelikult on see lihtsalt odav moodus teha toode paremini pealemääritavaks. See naftapõhine aine võib aga ärritada nahka, kahjustada südant ja maksa ning tekitada kesknärvisüsteemi häireid.

Parabeenid – kasutatakse samuti säilitusainena paljudes kosmeetikatoodetes, kuid tegelikult on see üks ohtlikum sünteetiline koostisosa, mis käitub kehas kui östrogeen, mis segab hormonaalset tasakaalu ning tekitab otseselt rinna- ja eesnäärmevähki.

Erinevad lõhnained – lisatakse loomulikult ebameeldiva lõhna varjamiseks, kuid sisaldavad keskmiselt üle 14 keemilise aine, mida üldiselt toote sildile kirjutatud ei ole. Kui deodorandil on koostisosade nimekirjas lihtsalt lõhnaaine, siis te ei saa kunagi kindel olla, mis seal tegelikult sees on. Isegi loodusliku lõhnaga aroomid võivad olla hoopis midagi muud, sest teatud lõhna saavutamiseks kasutatakse ca 3100 keemilise elemendi segu. Nende elementide hulgas on ka neid aineid, mida seostatakse hormonaalhäirete ning allergiatega.

Ftalaadid – neid lisatakse deodorandile selleks, et seda võimalikult ühtlaselt nahale kanda, sest need aitavad kaasa teiste abiainete lahustumisele, millega kaasneb parem toote konsistents. Ftalaadid võivad aga kahjustada hormoonsüsteemi, põhjustada sünnidefekte ja tekitada allergilisi haigusi. Ftalaate kasutatakse kosmeetikas, sünteetilistes lõhnaainetes, kehahooldus- ja meditsiinitoodetes. Ftalaate seostatakse erinevate terviseprobleemidega. Ftalaate on seostatud väga paljude terviseprobleemidega. Viljakas eas naiste veres ja uriinis leitud kõrget ftalaatide taset on seostatud kõrgema sünnidefektide riskiga. Arvatavalt häirivad ftalaadid hormooniretseptorite tööd ja suurendavad rakkude muteerumise tõenäosust.

Ohtlike kemikaalide nimekiri on pikk, kuid tõin välja enimlevinud ja ohtlikumad kemikaalid deodorantides. Alati tasub uurida koostisosi ja teha enda tervise jaoks parim valik.

Olen enda e-poodi valinud hulga erinevaid looduslike koostiosadega deodorante, mis ei ole ohtlikud Sinu tervisele ega ka keskkonnale.

Kuidas valida endale see õige deodorant?

Sellele ei saa keegi kindlat vastust anda , sest kõigi kehad on erinevad ja deodorant, mis sobib ühele, ei pruugi nii hästi sobida jällegi teisele. Õige deodorandi leiad proovimise/katsetamise teel. Kui esimene ostetud looduslik deodorant täielikult higilõhna ära ei hoia, siis ära kiirusta tagasi tavadeodorandi juurde, vaid ole kannatlik ja proovi järgmist. Su keha on peab harjuma looduslike koostisosadega, anna talle lihtsalt aega!

Three Hills Soap on pühendunud kõrge kvaliteediga, tervislike ja efektiivsete naha- ning juuksehooldusetoodete valmistamisele. Kõik nende tooted on valmistatud käsitsi väikestes partiides, et garanteerida värskus ning harmoonilisus. Need toidavad su nahka ning on hellad meie planeedi vastu. See on puhas toit sinu nahale ja juustele!

100% loodusliku koostisega kreemdeodorant, mis elimineerib efektiivselt ebameeldiva lõhna. Kreemjas, isegi kergelt vahune koostis, tagab lihtsa kasutamise jätmata nahka rasvaseks. Kreemdeodorant ei lase tekkida ebameeldival lõhnal tänu lisatud nano osakeste vabale tsinkoksiidile. Deodorant ei pärsi higistamist, see ei lase tekkida halba lõhna tekitavatel bakteritel.

Väike ja kerge, ideaalne kaaslane reisile, matkale, spordikotti – hoides higilõhna eemal kogu pika päeva!

Eesti esimene värskelt mündine antimikroobne Naude kreemdeodorant on valmistatud looduslikest koostisosadest ning hoolitseb sinu eest õrnalt kogu päeva.

Igapäevaseks kasutamiseks, töötab väga efektiivselt ilma sünteetilise jamata, neutraliseerib lõhna ja laseb sul tunda end värskelt, ükskõik, kui palju sa higistad.

Deodorandis sisalduv sooda neutraliseerib higilõhna põhjustavad bakterid ilma poore ummistamata ning laseb sul tunda end värskelt, ükskõik, kui palju sa ka higistad!

Värske sidruni ja mündi lõhnasegu stimuleerib ja rõõmustab, sobib nii meestele, kui naistele, noortele ja vanadele.

Lõhnab ka hästi!

Kokos looduslikud deodorandid

  • 100% looduslik deodorant
  • ei sisalda alumiiniumi ega alumiiniumsoolasid
  • sünteetiliste säilitus- ja lõhnaainete vaba
  • kakaovõi ja sheavõi pehmendavad ja tasakaalustavad nahka
  • sooda ja kartulitärklis toimivad higi neutraliseerivalt ning antibakteriaalselt
  • komposteeritavas ökopakendis

Nurme looduslikud pulkdeodorandid

Nurme deodorantides sisalduvatel eeterlikel õlidel on hingilõhna neutraliseerivad omadused ning lisaks ei lase deodorantides sisalduv söögisooda bakteritel levida. Nurme deodorant ei sisalda savi, mis teeks deodorandi muredaks, seega ei Sa pea muretsema ebameeldivate pudenevate tükikeste pärast. Samuti ei jäta deodorant kaenlaaluseid rasvaseks, vaid tunne on kuiv ja turvaline.

Miks kasutada looduslikku pulkdeodoranti?

  • Ei sisalda alumiiniumi
  • Ei sisalda sünteetilisi värvi- ega lõhnaaineid
  • Parabeenivaba
  • Kartongist loodustsäästev pakend
  • Tagab keha loomuliku funktisoneerimise
This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.