Loodussõbralik vannituba

Kuidas teha loodussõbralikku ja plastivaba vannituba?

 

See on lihtsam, kui arvad ja seda saab teha siin samas e-poes, ainult Eestis toodetuga. 

Meie vannitoas vasakult paremale: Raseerija, raseerimisseep, tavaline seep, tahke šampoon, deodorant, hambaniit, bambusest hambaharjad, hambapesupulber ja korduskasutatavad meigieemalduspadjad.

 

Mis on tavalises vannitoas?

Kõige sagedamini kasutatakse hambaharja. Iga päeva ju. Lausa 2 korda. Ja seda peab vahetama iga 3 kuu järel. Seega toodaks ainuüksi meie pere aastas 16 kasutatud plastmassist hambaharja. 10 aastaga 160 harja, mis jääks prügimäele vedelema või saaks Iru soojuselektrijaamas energiaks. Kumbki ei ole mõistlik variant. Siin tuleb appi bambusest hambahari. Jah, tõesti, hambaharja harjased tuleks enne selle välja vahetamist tangidega eemaldada ja panna pakendikonteinerisse. Bambusest saba aga võid panna kasvõi komposti. Ja ka kasutatud bambus ei tule pandade söögilaualt. Lähemalt loe siit.

Koos harjaga käib hambapasta. Aga see on pea alati plastmasstuubis ning veel lisaks pappkarbis (ma mõtlen siiamaani, et miks küll seda on vaja topelt pakendada?). Siinsamas Eestis Kosel tehakse looduslikku hambapesu pulbrit, mis pakendatud taaskasutatavasse alumiiniumtopsi. Pulber sobib ideaalselt neile, kellele ei meeldi, et hambapesu vahutab. Topsi tühjaks saades saab soetada kartongist täitepakendi. Aga kes keelab kasutadagi ainult täitepakendit? 

Kui pulber ei meeldi, siis väga hea alternatiiv plastmassist hambapastatuubidele on hoopis hambapesutabletid klaaspurgis. Õpilasfirmast välja kasvanud Münt teeb neid lausa kolme sorti: Klassikaline piparmünt, mõnus greip ja särtsakas sidrun. 

Edasi dušigeel. Dušigeelid sisaldavad praktiliselt tervet Mendelejevi tabelit. Vähemalt nii see tundub mulle. Kõige lihtsam variant on see vahetada tavalise tahke seebi vastu. Ja on olemas seebid, kus tõesti saab aru, millest see tehtud on. Seepide maailm on väga põnev. Jällegi Kosel (mis värk selle Kosega on?) tehakse laias valikus seepe käsitööna. Ja nuustiku asemel kasuta naturaalsest materjalist pesukinnast. 

Vaja ka raseerida. Selleks tuleks valida metallist nö vanakooli raseerija. Jaa, ma olin ka alguses skeptiline. Äärmiselt. Aga ühel päeval võtsin kätte ja enam tagasi ei vaata. Pigem just vastupidi, mõtlen, kui rumal ma olin, et ikka nühkisin selle vana ja kulunud žiletiga, sest uut samasugust ma ju osta ka ei tahtnud. Metallist raseerijat on väga hea käsitseda, piisavalt terav ning lihtne. Ja uued terad maksavad kõigest 50 senti tükk. Habemeajamisvahu asemel saab väga edukalt hakkama raseerimisseebiga, mida jätkub palju kauemaks. Lisaks keskkonnasäästule on metallist raseerija ka väga rahakotisõbralik. Täpsemalt loe siit.

Siis šampoon. Üleeile ma nägin inimest, kes veel ei olnud kuulnud tahkest šampoonist. Ausalt ma ei arvanud, et see nii enam võib olla. Eks see tuleb sellest, et mina olen tahke šampooniga väga harjunud. Kosel tehakse ka Kokose tahkeid šampoone, mis on päriselt šampoonid. Nendega pestes jäävad juuksed puhtad ning pole vaja ka nii tihti pesta. 

Kui juuksed vajavad lisaturgutust, siis Kokosel on olemas ka tahke juuksepalsam. Jällegi üks kuldaväärt toode, mida kulub ülivähe iga kord. Kindalsti soovitan ära proovida!

Nii, saime puhtaks ja siledaks. Deodorant. Seda peaks juba ka kõik teadma, et see peab olema vähemalt alumiiniumivaba. Eks? Aga see muu nodi seal sees? Siinsamas Eestimaa pinnal toodetakse Kokose looduslikku deodoranti, mille koostiosad on lihtsad, keskkonnasõbralikud ning arusaadavad kõigile. Kartongist komposteeritav ümbris kindlustab selle, et tühi tops ei jää vedelema veel aastasadadeks. Minu isiklik lemmik on bergamoti-laimilõhnaline 😊

Kõik e-poes olevad tooted on ka palmiõlivabad.

63 thoughts on “Loodussõbralik vannituba

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.