Kuidas teha ise kodus tõhus pesugeel ?

Kevadel on ikka iga perenaine- ja mees kodus tegemas suurpuhastust. Kindlasti on palju perenaisi, kes tahavad ise kodus teha looduslikke puhastusvahendeid ja pesupesemisvahendeid. Meilt on on küsitud palju, millal tuleb pesugeel meie tootevalikusse. Hetkel jääme me vastuse võlgu, kuna otsime sobivat pakendamisviisi, et vältida täielikult plastiku kasutust. Tavapäraselt pakendatakse pesugeelid plastikanumatesse ja kui toode otsas on, siis plastikanum rändab tavaliselt prügikasti. Niiviisi üha ostes plastikusse pakendatud tooteid, suurendame plastiknõudele nõudlust ja senikaua ei otsita ka alternatiive pakendamisel. Kindlasti on tänuväärne ettevõtmine  tänasel päeval ookeanitest kogutud plastiku ümbertöötlemine uuteks pakenditeks. Aga plastikpakendid on tegelikult laiem teema ja sellest on meil plaanis mõni teinekord kirjutada. Täna aga jagame mõningaid nippe, kuidas ise kodus teha pesugeeli, mis selleks vaja on ja kaua selle valmistamine aega võtab.

Pesugeeli on imelihtne teha, kui Sul juhtub kodus olema BioVegan Family pesupulber. Kõige parem selleks on lõhnatu toode. Meie pesupulbris on olemas kaks kõige tähtsamat koostiosa – pesuseep ja pesusooda. Geeli valmistamisel lisatakse lõhnained kõige lõpus, seega on mõistlik kasutada lõhnatut toormaterjali.

Esimene retsept on neile, kellel kodus suur pere või, kes peseb suuremaid koguseid pesu. Suurem kogus tasub valmis keeta selleks, et pesugeeli jätkuks pikemaks ajaks.

10L pesugeeli retsept:

  • 720g BioVegan Family lõhnatut pesupulbrit
  • 10 l vett
  • eeterlikke õlisid soovi korral

Valmistusaeg ca 20-30min (koos jahutamisega)

Võta pesugeeli keetmiseks 10l keedupott. Vala potti pesupulbrit. Kalla peale vesi. Kuumuta segu ühtlasel tulel ja sega vispli või suurema lusikaga kuni pesupulber on lahustunud potis. Lase geelil õrnalt keema tõusta korraks. Lisa soovi korral 20-30 tilka endale meeldiva lõhnaga eeterlikku õli. Lase geelil jahtuda, tasub tähele panna, et alguses on geel väga vedel. Vala jahtunud geel sobivatesse anumatesse. Enne kasutamist loksutada. Antud retsept on kontsentraat. 10l pesugeeli võib lahjendada veel omakorda 10l veega, nii tuleb geel vedelam ja seda jätkub veel kauemaks. Kontsentreeritud pesugeel on ka väga tõhus plekieemaldaja. Lisa geeli plekile ja hõõru kergelt see pleki sisse.

1l pesugeeli retsept:

  • 1 dl BioVegan Family lõhnatut pesupulbrit
  • 1 l vett
  • soovi korral eeterlikke õlisid

Valmistusaeg ca 20-30min (koos jahutamisega)

Võta pesugeeli keetmiseks 1l  keedupott. Vala potti pesupulbrit. Kalla peale vesi. Kuumuta segu ühtlasel tulel ja sega vispli või suurema lusikaga kuni pesupulber on lahustunud potis. Lase geelil õrnalt keema tõusta korraks. Lisa soovi korral 5-7 tilka endale meeldiva lõhnaga eeterlikku õli. Lase geelil jahtuda, tasub tähele panna, et alguses on geel väga vedel. Vala jahtunud geel sobivasse  anumasse. Enne kasutamist loksutada. Antud retsept on kontsentraat. 1l pesugeeli võib lahjendada veel omakorda 1l veega, nii tuleb geel vedelam ja seda jätkub veel kauemaks. Kontsentreeritud pesugeel on ka väga tõhus plekieemaldaja. Lisa geeli plekile ja hõõru kergelt see pleki sisse.

 

Niiviisi pesugeeli valmistades, säästad sa päris palju raha ja pesukordi. 1 liitrist kontsentreeritud pesugeelist saab umbes 45 pesukorda, mis on päris palju. Tasub ka teada, et pesugeeli lõhnastamisel, tasub valida sellised eeterlikud õlid, mis eemaldavad riietelt ebameeldivad lõhnad, hävitavad pesus bakterid ja viirused, aitavad kaasa pesu puhastamisele ning annavad lisapehmust pesule. Sobilikud eeterlikud õlid pesupesemisvahendites kasutamiseks on: sidrunhein, teepuuõli, lavendel, apelsin, sidrun, eukalüpt, geraanium, ylang-ylang. Lavendli eeterlik õli on eriti sobilik kasutamiseks voodipesud pesemisel ja lavendli eeterlik õli annab ka veel lisapehmust.  Lisapehmuse saamiseks pesule võib kasutada ühe pesukorra kohta 1 spl söögisoodat või 1tl söögiäädikat.  Söögiäädikas on ka hea pesuloputusvahendi eest. Pesugeeli hoia toatemperatuuril. Ära hoia pesugeeli jahedas, kuna kodune pesugeel võib jahedas tükiliseks muutuda, kuid enne kasutamist loksutades, muutub pesugeel taas ühtlaseks.

Toredat pesugeeli keetmist ja sooja kevadet!

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.